с. Губник

Вінницька обл, Гайсинський р-н, с.Губнік
тел.: (098)079-31-99;
(073) 033-82-82;

докладніше
с. Канава

Вінницька обл, Тиврівський р-н, с.Канава
тел.: (098)079-31-99;
(073) 033-82-82;

докладніше
с. Гармаки

Вінницька обл,
Барський р-н, с. Гармаки
тел.: (098)079-31-99;
(073) 033-82-82;

докладніше
с. Жданівка

Львівська обл,
Дрогобицький р-н, с. Жданівка
тел.: +38 (096) 6064426 - Віталій, +30 (067) 6721211

докладніше

Ляльки-мотанки

Вартість проведення майстер-класу в садибах "Родинне гніздо" від 110 грн. з людини

Виїзний майстер-клас за домовленістю

Телефон: (098) 079-31-99, (0432) 50-22-77

лялька-мотанкаПерша лялька-мотанка була виготовлена більше 5 тисяч років тому. Такі ляльки можна знайти в будь-якій країні. Це була не просто іграшка. Вважалося, що вона захищала людину від неприємностей і бід. Ляльку часто використовували у ритуалах. При виготовленні ритуальної ляльки в неї вплітали все те, від чого людина хотіла позбутися (біди, хвороби), і спалювали на вогнищі, або топили у воді.

кукла-мотанкаУ будь-якому селянському будинку можна було бачити ляльок. Вони виконували різні функції - охороняли житло, дітей, сон, берегли господарство. Діти любили ними гратися.

Ця лялька відрізняється від звичайної іграшки відсутністю особи. За старовинним повір'ям через особу в ляльку вселяється душа. А душа буває доброю чи злою. Засобами для виготовлення служать натуральні матеріали (сіно, солома, дерево, трави, сухе листя, насіння, зерно). Прикрашали мотанку народними орнаментами і вишивкою.

Народ вірив, що в мотанки знаходиться дух предків і вона могла передавати досвід з покоління в покоління. Українці вважали, що цей символ приносить їм багатство і успіх.

Секрети виготовлення ляльок передавалися в родині від матері до дочки. Коли дівчина виходила заміж, мати дарувала їй ляльку-мотанку, як оберіг для нового будинку. Хворій дитині давали пограти з лялькою. Після чого її знищували. У народі вірили, що вона вбере в себе його недугу. Коли дитина виростала, її місце в колисці займала лялька. Вона охороняла це місце від нечистої сили до народження наступної дитини.

На Різдво виготовляли спеціальні ляльки із зерна. Вони символізували добрий урожай. Існувало три типи ляльок-мотанок: немовля (немовля), баба-берегиня, наречена (наречена).

При народженні дитини українці виготовляли ляльку-немовляти. Лялька виконана у вигляді немовляти в пелюшках. Її клали в ліжко поруч з дитиною для охорони його сну і здоров'я.

Баба-берегиня допомагала оберігати достаток сім'ї. В середину ляльки вкладали монети, зерно, вовну для збереження домашнього тепла і отримання хорошої вовни від овець і грошового достатку.

кукла-мотанкаЛялька-наречена захищала дівчат від порчі і підтримувала їх. Цю ляльку гарно одягали і прикрашали, так як вона символізувала придане нареченої і привертала багатого нареченого.

Технічний прогрес і боротьба за матеріальні блага не залишили місця для добрих народних традицій у нашому житті. Ми весь час зайняті, ми весь час боремося з проблемами і кризами. Про традиції свого народу згадуємо лише під час великих свят.

Одного разу людина зрозуміє, що потрібно щось змінювати, але буде вже дуже пізно. З цієї причини ми почали підтримувати народні ремесла та пропагувати здоровий спосіб життя. Сільський туризм дає можливість вам і вашим близьким згадати народні традиції, на кілька днів поринутися в звичний стиль життя свого народу. У нас ви, можливо вперше, візьмете в руки натуральні матеріали і виготовите корисну іграшку для своєї дитини. Секретами народної майстерності з вами поділяться сільські майстри.

Для наших іноземних гостей та місцевих туристів ми організовуємо майстер класи з виготовлення цих чудових оберегів. Наші фахівці постійно працюють над удосконаленням і різноманітністю навчання. Ми працюємо для вас!
Відпочинок в с. Гармаки

Отдых с. Гармаки

Відпочинок в с. Канава

відпочинок в с. Канава

Відпочинок в с. Губник

Отдых в с. Губник

Групи в соціальних мережах
 
Лічильники

 

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Украина онлайн
Горящие путевки

Активный отдых: Крым, Кавказ, Карпаты, Алтай. Походы, рафтинг, конные туры. Каталог туристических сайтов.

Отдых
Яндекс.Метрика
         
Kievstar: (098) 079-31-99
Life: (073) 033-82-82
Технічна підтримка і просування сайту від компанії - Меддизайн
Copyright © 2009 Зелений туризм. Все права защищены.