Новий рік

Святкування Нового Року в Україні носить світський характер, так як це свято не прив'язане до релігійного календаря. Проте свято відзначається масштабно на рівні держави, міста і села, святкують його колі родини, друзів, і звичайно ж і в трудовому колективі.

В Європі це свято відзначали 1 січня, а на території України його не існувало взагалі. Головним святом зими було Різдво. У 1699 році указом російського царя Петра I було введено нове для мешканців України свято - Новий рік. Літочислення починалося з січня, однак свято тривалий час не визнавало населення нашої країни.

У 1582 році Папою Римським була введена нова система літочислення замість старого стилю. На території України новий календар був введений лише в 1918 році. Усі свята змінили свої дати. Різдво стали відзначати 7 січня, Водохреща - 19 січня. А ось історія з Новим роком набагато цікавіша. Сьогодні прийнято відзначати це свято двічі на рік - Новий Рік - 31 грудня і Старий Новий Рік - 14 січня в по старому стилю.

Святкування Нового Року в Україну мало відрізняється від святкування цього дня в світі. У всіх містах головні площі прикрашаються ялинками. Українці купують живі або штучні ялинки для будинку, та прикрашають їх різноманітними ялинковими прикрасами.

Це свято є особливо радісним для дітей, так як протягом двох тижнів від Нового Року до Старого Нового Року проходять численні дитячі розважальні заходи: концерти, ігри, фестивалі, ярмарки тощо. Окрім цього, основною інтригою Нового Року залишаються подарунки від Діда Мороза. Дітвора з нетерпінням чекає новорічного ранку, коли можна відшукати безліч подарунків під ялинкою.

Мережа садиб "Родинне гніздо" запрошує відсвяткувати Новий Рік в селі. Приголомшлива природа, мальовничі пейзажі, свіже повітря, що бадьорить і зимові розваги: катання на санях, російська лазня, ліплення сніговика і т.д. Комфортні умови проживання в поєднанні з українськими традиціями, а також смачна кухня з національними стравами.

Святкуйте Новий Рік в селі з нами! Чекаємо вас!