Українська вишивка

Ми живемо в епоху технічного прогресу, коли всю роботу за людину робить машина. Роль людини у виробництві знижується, а роль розумних машин підвищується. У магазинах можна придбати товари, виконані машинами під  наглядом людини. Машини вміють шити, вміють в'язати і вишивати . Вони не вміють робити тільки одну важливу річ - вкладати частинку своєї душі в роботу. Ми можемо купити два абсолютно однакових рушники з малюнком, а ось знайти два однакових рушники, вишитих дбайливими і ніжними руками, неможливо. Саме тому ручна робота завжди високо цінувалася у всіх країнах світу.

Перші згадки про вишивку датуються IV ст. до н.е. Археологи виявили елементи одягу древніх скіфів, прикрашені  золотою вишивкою. На полотні почали зображати ритуальну символіку, особливі знаки і візерунки, пов'язані з язичництвом.

Після введення християнства на території Київської Русі стали зображати знаменні події, використовуючи вишивку. Розташування вишивки на одязі відповідало народним повір'ям. Вишиті елементи розміщували навколо шиї і рукавів.

У XVII столітті на вишитих малюнках стали зображати квіти. Столицею цього виду мистецтва став Київ. У той час майстрами цього ремесла стали послушниці і черниці місцевих монастирів.

З часом це ремесло привернуло увагу, і було поставлено на потік. У 1658 році у Львові було відкрито перший Вишивальний цех. Багато монастирів почали освоювати різні техніки вишивання. Поміщики організовували майстерні, в яких трудилися кріпаки дівчата. Вишивкою у той час прикрашали одяг, простирадла, скатертини, головні убори, гаманці, рушники. У XIX столітті на території України стала популярною вишивка бісером.

Нашу країну неможливо уявити без традиційної української вишиванки. На ній найчастіше зображають квіткові орнаменти, грона калини, листя. Малюнок залежить від місцевості, в якій виготовляється вишиванка. Зараз цей вид одягу знову входить у моду. Вишиванки ручної роботи цінуються у всьому світі.

Все життя українця від народження і до смерті супроводжують українські рушники. Для них відведено особливе місце в будь-якому народному обряді. З рушниками зустрічають у нашому світі нове життя, на рушник ставлять хліб, на рушники стають наречені. На всі релігійні свята вишивають спеціальні малюнки. Україна також славиться своїми вишитими іконами.

Для сучасної людини вільний час є величезною розкішшю. Саме з цієї причини народні ремесла у великих містах не користуються масовою популярністю. Адже ця робота досить копітка, вимагає уважності і займає багато часу. Залежно від складності, над одним шедевром народної творчості можна працювати від декількох годин, до декількох місяців.

У міській суєті ми не знаходимо часу для творчості . Чому б не реалізувати свій потенціал під час відпочинку? У теплу пору року наші фахівці проведуть майстер класи на свіжому повітрі, а взимку ви зможете вишивати поряд з теплою піччю. Ви навчитеся основним технікам цієї майстерності. Крім неймовірних вражень від сільського повітря, краси української природи, ви отримаєте новий цікавий досвід. Ми чекаємо вас!