Масляна

Масляна - це традиційний для слов'янських країн свято, що прийшло з язичницьких часів. У багатьох людей це свято асоціюється з млинцями. Але не тільки млинцями він цікавий. Язичники святкували проводи зими і зустріч весни. З цим святом збігалася останній тиждень перед Великим постом. Це свято об'єднало християнські і поганські традиції. У народі вважали, що перед великим постом потрібно провести час весело. Масляну можна назвати жіночим святом, так все святкування в основному влаштовували жінки. Вони мали можливість відпочити від роботи. Кожен з 7 днів перед постом мав свої традиції та обряди.

Понеділок. Всі жінки йшли до корчми і починали свято Масляної. Якщо в жіночій компанії з'являвся чоловік, йому на шию вішали колодку. Для того, щоб її зняли він повинен був відкупитися.

Вівторок. Святкування знову починається в корчмі і продовжується на вулиці, де проходять масові гуляння.

Середа. У цей день ніяких розваг не було.

Четвер. У цей день жінкам не можна було прясти і шити. Вони збиралися за столом і піднімали чарки.

П'ятниця. У цей день зять пригощає тещу, катає її вулицями села чи міста. Якщо теща має хороший характер, її везуть по рівній дорозі, якщо поганий - по нерівній дорозі. У суботу теж не відбувається нічого особливого. Найбільше веселощі і гуляння відбувається в неділю. У цей день українці їдять вареники з сиром. На вулицях проводяться масові гуляння та ігри. У цей день просять вибачення у всіх родичів, друзів, сусідів. У неділю перед постом заборонено пити горілку.

У наш час люди відійшли від народних традицій. Місце традицій в житті зайняла робота, сучасні розваги. Якщо зараз не зберегти традиції, потім ніхто і не згадає про те, що і як святкували наші предки.

Фірма «МЕД» намагається підтримувати народні традиції, популяризує народні обряди. У 2010 році в селі Канава були проведені масові народні святкування свята Масляна. Віл час святкування були дотримані всі народні звичаї. Можна було побачити українських музикантів в національному одязі, традиційні українські розваги. Учасники свята насолодилися українськими піснями, смачною українською кухнею і веселими розвагами (катанням на санках з гори, перетягуванням каната, танцями).

Якщо вам цікаві традиції українського народу, ви хочете весело відзначити свята з національним колоритом, приїжджайте до нас на свята!