Історичні об'єкти Вінницького області

Для багатьох людей відпочинок - це пляж, тиша, гарні краєвиди з вікна готельного номера і комфорт. Інша категорія відпочиваючих, крім класичних складових відпочинку, вважає за краще наповнити його новими враженнями, відвідати цікаві місця, зробити фотосесію.

Фахівці нашої компанії враховують різні інтереси відпочиваючих. Для любителів активного відпочинку, наповненого не тільки спокоєм і умиротворенням українського села, ми пропонуємо екскурсії. Відвідавши пам'ятки нашої гостинної країни, ви зможете зануритися у вир історичних подій минулого, зрозуміти особливості життя українського народу, дізнатись більше про культуру та традиції України.

Однією з визначних пам'яток Вінницької області є село Буша. Криваві битви з загарбниками ХVII ст. не обійшли село стороною. Але основною визначною пам'яткою є загадковий наскельний рельєф. У 1883 році його знайшов український археолог Володимир Антонович. Вчені не можуть сказати точну дату його створення. Одні стверджують, що він був створений I-IV ст. н.е. На рельєфі зображено дерево, на якому сидить півень. Під деревом стоїть молиться людина, з-за спини якого визирає олень. Збереглася рамка, в якій ще кілька століть тому можна було прочитати пам'ятку до малюнка. Імовірно цей малюнок є пам'яткою культури язичницьких племен.

Ставка Гітлера розташована в селі Стрижавка, поряд з Вінницею. Будівництво цього комплексу закінчилося в 1942 році. На внутрішніх роботах були зайняті полонені солдати і євреї з сусідніх сіл. Після закінчення робіт всі вони були розстріляні. На території ставки знаходилося 81 будівля - будиночки для офіцерів, столові, лазня, басейн, телефонна станція. Сама ставка була багатоярусною укріпленою підземною спорудою. Гітлер був у «Вервольфі» три рази. У 1944 році ставка Гітлера була висаджена в повітря. Зараз вона являє собою бетонні уламки, розкидані на великій території.

Вхід у внутрішні приміщення ставки залишаються заблокованими.

Вороновиця. Перша згадка Вороновиці в документах датується 1545 р. Місцевою визначною пам'яткою є костел Михаїла Архангела, побудований в 1793 р. Зараз ця будівлю займає Церква Богородиці. Так само у Вороновиці розташований палац, побудований в 1760-х роках. Палац відомий орнаментом у давньоримському стилі - карнизи, під якими розташовані квітково-плодові візерунки та черепи биків. З 1971 року в цій будівлі розташований музей авіації та космонавтики Можайського.

Шаргород. Перші згадки під назвою Княжа Лука в документах датовані 1393 р.Назва змінилося на Шаргородок в 1585г, а з 1859 р. він став відомий як Шаргород. У місті збереглися руїни замку, збудованого в 1585 р. Не раз Шаргород опинявся в центрі воєнних дій, на його території розміщувалися турецькі, польські і українські війська. Зміна влади негативно відбилася на замку. У 1699 році він був зруйнований. Руїни замку можна відвідати й сьогодні. У систему оборонних споруд входила кам'яна синагога, побудована в 1589 р. Після Другої Світової війни в будівлі синагоги був розташований соко-морсовий завод. Зараз синагога не використовується, на її стінах збереглися елементи старовинної обробки. Недалеко від синагоги знаходиться старовинне єврейське кладовище. Під час поїздки у Шаргород туристів приваблює Костел Флоріана Шарого, збудований у XVIII столітті; Миколаївський собор та Свято-Миколаївський чоловічий монастир. >

Вінниця. Перші згадки про місто в документах зустрічаються у 1363 році. Вінниця приваблює туристів збереженими старовинними будівлями в центрі міста, великою кількістю культових споруд, красивими пейзажами. Кожен куточок цього міста зберігає пам'ять про події минулого - національно-визвольних рухах, війнах і революціях. У 1610 році було споруджено єзуїтський костел. Зараз можна побачити частину його стін і будов. У 1621 році у Вінниці з'явилися домініканці. Вони звели свій монастир поруч з єзуїтським. У 1835 році він стає православним храмом. Після приходу до влади більшовиків храм був закритий і в його будівлі розмістився органний зал. З 1991 року в цій будівлі знаходиться Преображенський кафедральний собор. На протилежній стороні в 1744 році був побудований Католицький францисканський монастир. У с.Пирогово знаходиться садиба-музей великого хірурга і анатома, винахідника анестезії Миколи Івановича Пирогова. Його набальзамоване тіло покоїться в скляному саркофазі в церковній усипальниці поряд із садибою, відкритою для відвідування.

Умань. Це місто не знаходиться у Вінницькій області, але обійти його увагою неможливо. Відомим це місто стало завдяки унікальному дендропарку «Софіївка», закладеному для багатого польського магната Потоцького і його дружини Софії. Парк був заснований в 1796 році. Парк повністю повторює грецький стиль - скульптури давньогрецьких богів, Крітський лабіринт, підземна річка. Біля входу в парк розташовані дві сторожові вежі, алеї вікових дерев ведуть нас стежками історії. Краси Софіївського парку неможливо описати словами. Під час Другої Світової війни частина скульптур була зруйнована. Зараз парк нараховує близько 2 тисяч видів рослин.

Красу і визначні місця України неможливо описати в кількох словах. Наша земля може порадувати туристів красивими краєвидами, пам'ятками історії, які є буквально в кожному місті і селі, гостинним і щирим народом.

Фахівці нашої компанії допоможуть вам у виборі екскурсійних турів. Варто тільки один раз побачити красу нашої країни і ви захочете повторити ці незабутні враження знову і знову!